Bezpieczeństwo ponad wszystko - spotkanie z Ratownikami Medycznymi

Wszyscy wiemy, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dlatego w każdej grupie odbyło się spotkanie z ratownikami medycznymi. Dzieci uczyły się jak zabandażować uszkodzoną nogę lub rękę, w jakich okolicznościach użyć odpowiedniego koca ratunkowego. Dowiedziały się, co  to jest pierwsza pomoc, jak wezwać pogotowie,  jak założyć ortopedyczny kołnierz. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonywany na fantomie i maskotkach misia. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał Dyplom Małego Ratownika. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia. Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc. Były to bardzo aktywne, ważne dla życia i zdrowia warsztaty.

Bezpieczne spotkanie ze Strażą Miejską

Jak co roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z pracownikami Straży Miejskiej w ramach projektu “Bezpieczny Przedszkolak”. Zrealizowaliśmy kolejne  bloki tematyczne: “Bezpieczne ferie” i “Bezpieczne zachowanie podczas ataku psa”. Było to nietypowe spotkanie z kolorowym kołem fortuny. Dziękujemy Panu Tomkowi za profesjonalne podejście do tak poważnej sprawy jaką jest bezpieczeństwo najmłodszych.

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Jak wszyscy wiemy 14 luty to dzień zakochanych…..w naszym przedszkolu jednak działa POCZTA WALENTYNKOWA i w tym właśnie dniu obchodziliśmy Dzień Życzliwości. W całym przedszkolu królowały serduszka, kolor czerwony i uśmiechnięte twarze dzieci oraz wszystkich pracowników. Więcej pisać nie będziemy…..zapraszamy na fotorelację.

BAL KARNAWAŁOWY

Hospicjum Łazarza

Relacjonuje: Dorota Urbańska

Tuż przed świętami wszystkie stroiki, które brały udział w naszym konkursie pojechały do Hospicjum św. Łazarza, gdzie umilą święta podopiecznym. Dziękujemy za udział.

ROZDANIE NAGRÓD

W naszym Przedszkolu odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Rodzinnym Konkursie pt: ” Stroik pachnący Świętami”.

I WYRÓŻNIENIE
KORNELIA MATUS – SKRZATY

II WYRÓŻNIENIE
JAKUB GOGOLEWSKI – JEŻYKI

II WYRÓŻNIENIE
MACIUŚ DRABCZYK -JAGÓDKI

Wszystkie stroiki przekazane zostały dla mieszkańców Hospicjum św. Łazarza.  Wszystkim dzieciom GRATULUJEMY i życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT!!

Świąteczne spotkanie i obiad wigilijny

Ten niezwykły świąteczny czas zawitał również do naszego przedszkola. Jagódki w tle pięknej leśno-zimowej dekoracji zaprosiły nas na opowieść z leśnej stajenki. Była Maryja, Józef, mały Jezusek i zwierzątka leśne…..jelonki, myszki i niedźwiedź. W tle anielskiego śpiewu zwierzątka chciały ugościć małego Jezuska i podarować mu to co mają najcenniejszego. Następnie każda grupa przy śpiewie kolęd usiadła wo wigilijnego obiadu.

Sportowe zmagania Skrzatów i Jagódek w SP 18

We wtorek w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 18 Skrzaty i Jagódki wybrały się na zaproszenie Pani Marty na Mikołajkowe sportowe zawody. Nasze przedszkolaki bardzo ciepło zostały przyjęte przez Panią Dyrektor oraz uczniów klasy 8.
Było dużo uśmiechu i dobrej zabawy. Już z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Warsztaty tworzenia bombek choinkowych

Podczas warsztatów, w przedświątecznej, radosnej i ciepłej atmosferze,
nasze przedszkolaki samodzielnie przygotowywały dla swoich Rodziców ozdoby świąteczne, a mianowicie szklane bombki choinkowe.

GRATULUJEMY!!!!

 

 

Pragniemy poinformować, iż  Ola z grupy Wiewiórek została laureatką Małopolskiego Konkursu Plastycznego „ Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki „ w ramach akcji Zdrowe Żywienie = Mądre Myślenie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!

Wizyta Mikołaja........a jednak byliśmy grzeczni

6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie.

Dla Asi ma piłkę, dla Bartka – sanki
i figurówki dla Zuzanki.
Kasi książeczkę da z obrazkami
i lalkę Barbie z ubrankami.

Dla Krzysia ma czapkę i rękawiczki,
Bliźniaczkom z Płocka da dwa szaliczki.
A dla Jędrusia z Zakopanego
ma narty i piękne klocki lego.

A kiedy rozda już prezenty,
Wraca do nieba uśmiechnięty.
Choć może czasem przykro świętemu,
że nikt prezentów nie daje Jemu.

 

Nadszedł długo nieoczekiwany dzień……odwiedził Nas najbardziej wyczekiwany Gość przez wszystkie dzieci na całym świecie – Święty Mikołaj. Były piosenki, prezenty i oczywiście radość w oczach i małych i dużych…..bezcenne.

I nie tak jak w wierszyku napisane było Mikołaj nie wrócił bez prezentów. Od Wiewiórek otrzymał piękną piosenkę a Jagódki przygotowały wielki szalik z rysunkami i piosenkę. Z uśmiechem na twarzy i szczęściem w czach Mikołaj obiecał, iż odwiedzi Nas za rok. TRZYMAMY CIĘ ZA SŁOWO MIKOŁAJU!!!

FalkoShow - Choinka

Pan Krzysztof  z Teatru FalkoShow odwiedził nas niedawno z nowym przedstawieniem pt:”Choinka”. Niespodzianką był jego strój Świętego Mikołaja. Spektakl teatru magnesu był inspirowany łowickimi wycinankami ludowymi oraz opatrzony pięknymi piosenkami stylizowanymi na ludowe melodie. Bohaterami były zabawki choinkowe, które szukały swojego miejsca na ponad dwumetrowej choince.  Już czekamy na kolejne spotkanie.

Fotorelacja z Balu Andrzejkowego......Witamy w krainie Wróżek i Czarodziei

"Mali mistrzowie –Tramwajem do Mistrzejowic" -

Niedawno wszystkie przedszkolaki wzięły udział w  warsztatach gdzie jako młodzi inżynierowie poprzez zabawę zdobywali wiedzę na temat technologii budowy tramwaju i różnych rodzajów transportu publicznego. Poznaliśmy także zasady bezpieczeństwa na budowie i w komunikacji miejskiej. Zajęcia były urozmaicone o zabawy zarówno plastyczne jak i ruchowe, oraz prezentacje multimedialne.

"Wywrócona bajka o Kapturku" - Kultureska

Wywrócona bajka o Kapturku to historia owieczki Oli, dzielnej głównej bohaterki, która  podejmuje się odnalezienia odpowiedzi na pytanie: „Kto zaczarował las?”. To na ten spektakl teatralny wybraliśmy się do prawdziwego teatru. Była prawdziwa scena, aktorzy i piękna scenografia. Nasza główna bohaterka Ola, postanawia odnaleźć „leśnego potwora” i przywrócić zieleń drzewom. W jej przygodach pomaga Jej wilk Witold, który wcale nie był taki groźny na jakiego wyglądał. Ta ekologiczna  bajka i jej fabuła w humorystyczny sposób pomogła dzieciom i bohaterom posprzątać las i pomóc odzyskać jego piękno.

105 ocznica Odzyskania Niepodległości

To już 105 rocznica odzyskania Niepodległości przez Nasz Kraj. To ważne święto dla każdego Polaka. Wiedzą to również nasze przedszkolaki, które o 11:11 zebrały się na holu aby wspólnie odśpiewać Hymn Polski. Skrzaty przypomniały nam swoim występem kilka istotnych i ważnych informacji dotyczących historii.

"Bezpieczny Przedszkolak" - edukacyjne spotkanie ze Strażą Miejską

Jak wiemy zawsze na pierwszym miejscu w naszym Przedszkolu stawiamy na bezpieczeństwo. To dlatego zorganizowaliśmy jak co roku spotkanie w ramach projektu “Bezpieczny Przedszkolak” przy współpracy ze Strażą Miejską. Do naszego przedszkola przyjechali Pan Maciek, Roman i Tomasz. Rozmawialiśmy na temat bezpiecznego zachowania na ulicy. Były zabawkowe znaki drogowe, kolorowe samochody oraz wspólnie zaśpiewaliśmy piosenki przy akompaniamencie gitar. Już czekamy na kolejne równie inspirujące spotkanie.

JAGÓDKI PAMIĘTAJĄ !!!!!

Relacjonuje: Dorota Urbańska

W dniu 31 listopada Jagódki wybrały się pod pomnik poświęcony mieszkańcom Dąbia, którzy zostali rozstrzelani przez Niemców w 1945 r.
Zapaliliśmy znicze i uczciliśmy pamięć zmarłych chwilą ciszy.  W ten sposób odbyliśmy krótką lekcję historii związanej z naszą dzielnicą.

Z POLICJĄ ZAWSZE BEZPIECZNIEJ

Każdy już od najmłodszych lat wie, iż bezpieczeństwo to ważna rzecz i należy o nie dbać.  To dlatego do naszych przedszkolaków przyjechali funkcjonariusze Policji. Pani policjantka przypomniała dzieciom podstawowe zasady zachowania na ulicy, podczas spotkania z osobą obcą oraz z niebezpiecznym psem.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

No i stało się…..nasi najmłodsi koledzy i koleżanki z grupy Misiów, oraz nowi z grupy Jeżyków Jagódek i Wiewiórek wstąpiły w poczet prawdziwych przedszkolaków. Były piosenki w wykonaniu Misiów oraz występ Jagódek z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Jesteśmy dumni z naszych najmłodszych kolegów….wystąpili jak prawdziwi profesjonaliści.

Warsztaty edukacyjne - DINOZAURY

W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty edukacyjne z pokazem multimedialnym 3D dotyczące życia dinozaurów. Dzieci mogły dowiedzieć się wielu ciekawostek, poznać nazwy dinozaurów, ich zachowania i inne ciekawostki. To były bardzo interesujące zajęcia. 

Przegląd stomatologiczny - "Ujastek"

Nadszedł ten dzień…..dzień przedszkolnej wizyty stomatologicznej. Przyjechały do Nas Pani Asia i Marta. Były kolorowe lusterka, kolorowanki i naklejki dzielnych pacjentów. Wiemy już, że wizyta u stomatologa nie wygląda tak strasznie.

Cyrk sznurkowy - Falko Show

Relacjonuje: Dorota Urbańska

Niedawno odwiedził nas teatrzyk Falco Show. W tym cyrku nie było klaunów ani lwów. Był za to ludzik skręcony ze sznurków. Jak zawsze dużo emocji i dużo śmiechu. Bawiły się dzieci i bawiły się panie. 

Close Menu
×

Koszyk

Skip to content