WITAMY W GRUPIE JEŻYKI

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi naszej grupy.

Do grupy uczęszczają dzieci 4 letnie

Dzień wody

Relacjonuje: Dorota Urbańska

Z okazji Dnia Wody Jeżyki poznały jej wielkie tajemnice. Przedszkolaki obejrzały filmik edukacyjny, w którym poznały wędrówkę kropli wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz i jak ważna jest czysta woda dla życia ludzi, zwierząt i roślin.

Wielkanocne króliki

Jeżyki tworzą swoje Wielkanocne króliczki. Siejemy ziarenka, będziemy je podlewać i pielęgnować żeby urosła nam smaczna i zdrowa rzeżucha oraz owies wielkanocny.

Obchody Dnia Pluszowego Misia u Jeżyków

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Relacjonuje: Barbara Kowalska

Dzisiejszy dzień upłynął w grupie bajkowo. Rozpoczęliśmy od poszukiwania różnych gier i puzzli przedstawiających postacie bajkowe. A dlaczego?? Dzisiaj właśnie obchodziliśmy dzień Postaci z Bajek. To one miały swoje święto. W naszej sali zagościła Piękna i Bestia, Smerfy, Reksio ale również Królewna Śnieżka z gromadą krasnoludków. Były zagadki na tablicy interaktywnej, zagadki słuchowe, gdzie rozpoznawaliśmy bajki po piosenkach a na koniec sami narysowaliśmy swoje ulubione postacie z bajek.

Relacjonuje: Anna Sypniewska

U Jeżyków wesoło płynie czas, nowe zabawy, piosenki, różnorodne prace. Wszystkie dzieci z chęcią podejmują nowe zadania, z wielką aktywnością podchodzą do zajęć i zabaw. Uwielbiają śpiewać piosenki, oraz zabawy taneczne. Nawiązują przyjaźnie i potrafią świetnie że sobą współpracować.

DZIEŃ JABŁKA

Relacjonuje: Barbara Kowalska

Czekała Marysia aż do jesieni
i widzi, że w liściach coś się rumieni.
Dojrzałe, okrągłe, błyszczy się ładnie.
Jesienny wiatr dmuchnie – na ziemię spadnie

Tak Jeżyki rozpoczęły jesienny środowy poranek. W tym dniu świętowaliśmy dzień jabłka. Poznaliśmy budowę tego smacznego owocu, wiemy już jak wygląda jabłko w środku i z czego jest zbudowane. Poznaliśmy historię małej Zosi i historię sałatki owocowej.  Wiemy już, że owoce zawierają wiele witamin i należy je zjadać. Każdy z nas rozpoznawał również różne gatunki polskich owoców oraz nazywał drzewa bądź krzewy na jakim rosną. Na koniec na drugie śniadanko zjedliśmy pyszne suszone jabłuszka oraz sami wykonaliśmy swoje jabłuszka….z bibuły 🙂

NASZA SALA