WITAMY W GRUPIE JAGÓDKI

Do grupy uczęszczają dzieci 5 letnie.

29.02 - DZIEŃ ŻABY

Dzień żaby – to święto, które wypada 29 lutego, a więc raz na cztery lata. Tym bardziej żal było je przegapić. To była niespodzianka dla naszych Jagódek. Wszyscy myśleli, że ubiór zielony, to będziemy dinozaurami, a tu nie…..zamieniliśmy się w żabki.
Rozpoczęliśmy od wielu zabaw ruchowych i piosenek o żabce. Poznaliśmy różne gatunki tych niezwykłych płazów. Na koniec wykonaliśmy na talerzykach cykl rozwojowy żaby. To był niezwykły dzień…..choć dalej nie możemy pojąć, co to jest ten rok przestępny.

DZIEŃ DINOZAURA

Dawno temu na świecie
żyły wielkie zwierzęta.
Nikogo nie znajdziecie,
kto mógłby je pamiętaćDzień kota - wizyta w bibliotece osiedlowej

W piątek pomimo niskiej frekwencji wybraliśmy się do Biblioteki nr 4 przy ulicy Bobrowskiego gdzie wzięliśmy udział w obchodach Dnia Kota. Rozpoznawaliśmy różne gatunki kotów, niektóre mniej niektórej bardziej znane. Następnie słuchaliśmy opowiadania o niesfornym kotku Cukierku i jego przygodach. Poznaliśmy również Bonifacego i Filemona.
W przedszkolu czekała na nas kolejna porcja wiedzy. Rozmawialiśmy o różnych gatunkach dzikich kotów, sami zamieniliśmy się w koty a na koniec otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy i medale.

TŁUSTY CZWARTEK

Relacjonuje: Dorota Urbańska

Był sobie mały, tłuściutki pączek.
Był okrąglutki i nie miał rączek.
Z wierzchu miał piękną, chrupiącą skórkę,
a w środku dziurkę na konfiturkę!

DZIEŃ ZEBRY

Relacjonuje: Dorota Urbańska

Przyszła zebra do malarza,
Moja barwa mnie przeraża !
Dłużej już tak być nie może,
Ktoś zapomniał o kolorze….

 

Czy zebra jest biała w czarne paski czy może czarna w białe paski? Jagódki już to wiedzą. Niedawno obchodziliśmy Dzień Zebry i poznaliśmy kilka ciekawostek dotyczących jej zachowania.  Stworzyliśmy też  swój własny kolorowy świat dla tych miłych zwierząt  korzystając z elementów “Edukacji przez Ruch” wg. D. Dziamskiej. Angażowaliśmy wszystkie zmysły w rytmicznych ćwiczeniach graficznych połączonych z ruchem przy dźwiękach muzyki. To była świetna zabawa. 

Piernikowe przedświąteczne szaleństwo

To był niezwykły piątek. Niby nic, ale wiele radości. Sami wykonaliśmy swoje pierniki.  Podczas zdobienia otrzymaliśmy list od Mikołajowej…… Podziękowała nam za super prezent dla Mikołaja oraz poprosiła żebyśmy o Nim nie zapominali. 

Dziękujemy mamie Michałka, Ali, Szymona i Lilki za cukierniczą pomoc. Efekty naszej pracy w galerii.

Kwadrans z książką i mama Amelki

Relacjonuje: Dorota Urbańska

Niedawno odwiedziła nas mama Amelki. Przeczytała nam kilka wspaniałych opowieści. Zapraszamy kolejnych chętnych rodziców.

Święta w różnych krajach Europy - wizyta w bibliotece

Dzisiaj w ten zimowy pochmurny dzień wyruszyliśmy do naszej Biblioteki i zaprzyjaźnionej z naszą grupą Pani Ewy.
Jak każdy wie zbliżają się Święta Bożego Narodzenia….to czas, który dzieci z naszej grupy uwielbiają. W tym tygodniu podróżujemy do różnych państw sąsiadujących z Polską i poznajemy ich tradycje Bożonarodzeniowe. Byliśmy we Włoszech gdzie poznaliśmy Bofanę oraz w Rosji, gdzie rządzi Dziadek Mróz i Śnieżynka.
Pani Ewa zabrała nas dzisiaj do Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Poznaliśmy tradycje Bożonarodzeniowe tych państw i wiemy kto dzieciom tam przynosi prezenty. Jak zawsze dziękujemy Pani Ewie i czekamy na kolejne spotkanie.

Mikołajkowa wyprawa do kina

W ramach współpracy z MPO Kraków otrzymaliśmy niezwykły prezent mikołajkowy…..wyjście do kina Cinema City i film “Inspektor Pająk”.
To była niezwykła wyprawa….wielka galeria…ruchome schody…ale daliśmy radę. Film wywarł wiele emocji, ale jak w każdej bajce zawsze dobro zwycięża zło.

Mikołaj

Relacjonuje: Dorota Urbańska

Siwa broda, duży brzuch,
Czerwone ubranie.
Czy już wiesz, kto to taki,
Kto prowadzi sanie?

 
Jagódki cały tydzień przygotowywały się na przyjście specjalnego gościa. Jak wszyscy zgodnie twierdzą, cała grupa była bardzo grzeczna a Św. Mikołaj to potwierdził, ponieważ obserwował nas przez magiczną kamerę. Wysłał nam film a w nocy na szybie zostawił list wyjaśniający magiczne zniknięcie naszych rysunków z prezentami z tablicy w holu. Zauważyliśmy też tajemnicze ślady na parapecie. Nie brakowało mikołajowych zabaw i piosenek. Zrobiliśmy też szalik dla Świętego Mikołaja, żeby było mu cieplej podczas jego podniebnych podróży. Do zobaczenia za rok Mikołaju!

Zimowe zabawy w parku

Hu hu ha, hu hu ha nasza zima zła…….tak Jagódki śpiewały podczas popołudniowych zabaw w parku. Było dużo śmiechu i radości.

Legendy wawelskie - Wyprawa na Wawel

W ramach bezpłatnych warsztatów na Wawelu wyruszyliśmy na podbój tego pięknego miejsca. Nie straszny mróz i wiatr…..wyprawa godna prawdziwego przedszkolaka. Lekcja muzealna rozpoczęła się w komnatach wawelskich. Były trony królewskie, piękne arrasy, obrazy polskich władców, wiemy kim był Stańczyk oraz kim była Cofka…..cóż ….sami zobaczcie.

Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka na dobre i na złe. Można go przytulić, a nawet zdradzić mu swe sekrety. Ten tydzień upłynął nam pod znakiem Pluszowego Misia. Poznawaliśmy misie z różnych bajek, tworzyliśmy prace plastyczne, śpiewaliśmy misiowe piosenki. Z okazji Dnia Pluszowego Misia byliśmy również na zajęciach w bibliotece gdzie Pani Ewa przekazała nam nieco więcej ciekawostek dotyczących misiów – tych także mieszkających na kuli ziemskiej. Na koniec dnia zjedliśmy to, co misie lubią najbardziej… czyli pyszny miodek.

.

11 listopada - kształtujemy postawy patriotyczne

Relacjonuje: Dorota Urbańska

– Kto ty jesteś?
– Polak mały.
-Jaki znak twój?
      – Orzeł biały.

W minionym tygodniu Jagódki uczestniczyły w cyklu zajęć kształtujących postawę patriotyczną. Śpiewaliśmy hymn Polski, uczyliśmy się wierszy o Polsce i wykonywaliśmy patriotyczne  prace plastyczne.

Akademia Przedszkolaka - Tauron Arena

Relacjonuje: Dorota Urbańska

Kolejne zajęcia sportowe w Tauron Arenie za nami. Za każdym razem jest bardzo ciekawie i aktywnie. Już z niecierpliwością oczekujemy na następne zajęcia.

DZIEŃ DYNI

Relacjonuje: Dorota Urbańska

Niedawno swoje święto obchodziła dynia. Tego dnia przynieśliśmy do przedszkola dynie i ubraliśmy się na kolor pomarańczowy. W naszej sali była wesoła zabawa od samego rana. Były tańce i dyniowe zabawy. Poznaliśmy bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia.

Piramida zdrowego żywienia

Relacjonuje: Dorota Urbańska
 
W ramach  promowania  zdrowego trybu życia, o którym rozmawialiśmy w tym tygodniu przypomnieliśmy sobie piramidę zdrowego żywienia. Dzieci poznały budowę piramidy, dowiedziały się czym jest i dlaczego ma taki wygląd. Wiemy już, że dostarczanie produktów z wszystkich pięter gwarantuje zdrowie i odporność na choroby nie tylko jesienią.

Dzień Kundelka

Relacjonuje: Dorota Urbańska

Choć mówią, że nierasowy,

To on ma w sobie ras wiele…
Nos mokry, czułe serce
Najlepszym jest przyjacielem…
 
Niedawno obchodziliśmy Dzień Kundelka – czyli święto wszystkich wielorasowych psów. Rozmawialiśmy o miłości do zwierząt, szacunku i okazywaniu pomocy. Przedszkolaki zgłębiały wiadomości na temat ras psów, ich pielęgnacji oraz żywienia.

Cała Polska czyta dzieciom - Mama Ali

Relacjonuje: Dorota Urbańska

Niedawno odwiedziła nas mama Ali. Przeczytała nam kilka ciekawych opowieści. Był też słodki poczęstunek. Dziękujemy za wizytę i zapraszamy kolejnych chętnych rodziców.

Od ziarenka do bochenka.......Dzień chleba

W poniedziałek w naszej grupie świętowaliśmy dzień chleba….. z naszego grupowego kalendarza świąt nietypowych. Rozpoczęliśmy od poznania smaków różnych rodzajów pieczywa…najbardziej smakował nam ciemny chleb z nasionami (to info dla Was Kochani Rodzice 😉 ) rozszedł się jak świeże bułeczki.

Na naszej tablicy oglądnęliśmy film edukacyjny “Od ziarenka do bochenka”, gdzie poznaliśmy etapy powstawania chleba. Porównywaliśmy prace przy  powstawaniu chleba dawniej i w czasach obecnych wyruszając w wirtualną podróż na wieś.
Najwięcej radości jednak sprawiło nam samodzielne upieczenie chleba. Były drożdże, mąka i woda……..efekt był piorunujący. upiekliśmy dwa piękne bochenki chlebusia, który ze smakiem zjedliśmy….mniammm

Już czekamy na kolejne wyzwania jakie czekają na nas w naszej sali.

Dzień Drzewa

Relacjonuje: Dorota Urbańska

Niedawno obchodziliśmy Dzień Drzewa. Jagódki z tej okazji zasadziły swoje własne drzewko z orzecha włoskiego, który nam pięknie wypuścił korzenie i listki. Narazie będziemy go pielęgnować i doglądać w doniczce, by wiosną wsadzić go do ziemi w naszym ogrodzie. Wykonaliśmy pracę plastyczną pt. ,,Jesienne drzewko”. Rozmawialiśmy również o budowie drzewa, rodzajach drzew, ich liściach i owocach.

Jeż metodą Dziamskiej

Metoda Dziamskiej polega na kreśleniu prostych znaków grafomotorycznych: kropek, kresek, owali, wiązek, które dziecko może kreślić rytmicznie, mieszcząc znak w odpowiedniej przestrzeni.  Ważnym aspektem tego systemu jest założenie, że efektem wykonywanych w czasie zajęć ćwiczeń i zabaw jest jakaś praca plastyczna. Właśnie tą metodą Jagódki wykonały swojego jeża. Efekty w galerii.

POZNAJEMY TAJNIKI SZERMIERKI

Szermierka……co to takiego i z czym jest związane?? Wszystkie tajniki tego sportu poznaliśmy dzięki tacie naszego Mieszka. To jego hobby które od wielu lat towarzyszy całej rodzinie jak się mówi ” z dziada pradziada” . Wiemy już jak wygląda strój do szermierki,wiemy co to floret, szpada. Jak niektórzy myśleli wcale nie jest ona zakończona ostrzem, a przyciskiem który liczy punktacje. Sami mogliśmy poćwiczyć podstawowe ruchy w szermierce oraz poznaliśmy podstawowe zwroty w języku francuskim. Serdecznie dziękujemy tacie Mieszka i zapraszamy kolejnych Rodziców.

DZIEŃ CHŁOPAKA

Relacjonuje: Dorota Urbańska

30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Jagódki także celebrowały to święto życząc naszym super chłopakom spełnienia marzeń i dużo uśmiechu na każdy dzień!

"POZNAJEMY ZAWODY NASZYCH RODZICÓW"
RODZICE KRZYSIA - ZAWÓD RADCY PRAWNEGO

Relacjonuje: Dorota Urbańska
 
Ostatnio odwiedzili nas rodzice Krzysia. Opowiedzieli nam o zawodzie radcy prawnego. Wiemy już kim jest Temida i dlaczego w dłoni dzierży wagę i miecz. Znamy swoje prawa jako dzieci. Wiemy także gdzie odbywają się rozprawy oraz czym różni się strój radcy prawnego, prawnika czy sędziego. Była bajka, słodki poczęstunek oraz upominki od Okręgowej Izby Radców Prawnych.
Rodzicom Krzysia bardzo dziękujemy za  ciekawe zajęcia i zapraszamy kolejnych chętnych w nasze przedszkolne progi. 
 
Jagódki 

DZIEŃ JABŁKA

Relacjonuje: Dorota Urbańska
 
Entliczek-pentliczek, czerwony stoliczek,
A na tym stoliczku pleciony koszyczek,
W koszyczku jabłuszko, w jabłuszku robaczek,
A na tym robaczku zielony kubraczek…
 
Tak obchodziliśmy Dzień Jabłka. Jagódki już wiedzą, że trzeba spożywać dużo jabłek jak źródło witamin. Były zabawy, zagadki, tańce, bajka o królu i jabłku a na koniec pyszny sok, wykonany własnoręcznie- oczywiście z jabłek 😉

WIZYTA W BIBLIOTECE - MORSKIE ZWIERZĘTA

Niedawno odwiedziliśmy Panią Ewę i naszą ulubioną Bibliotekę nr4. Lubimy odwiedzać Panią Ewę….zawsze opowiada nam wiele ciekawostek. Tym razem rozmawialiśmy o zwierzętach morskich. Musimy przyznać iż wiedza naszych przedszkolaków jest ogromna. Oglądaliśmy piękne ilustracje morświnów, wielorybów czy meduz. Na koniec sami wykonaliśmy swoje kolorowe meduzy z talerzyków i kolorowej bibuły. Już nie mozemy sie doczekać kolejnych ciekawych zajeć.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. W tym dniu także i Jagódki świętowały przez dzień cały. Już od samego rana nasza sala przywitała każdego przedszkolaka balonami, girlandami i muzyką.
Wszystkie Jagódki zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańcach przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Było malowanie twarzy, Jagódki zamieniły się w  małe pajączki i motylki. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Zapraszamy do fotorelacji. Wszystkim Przedszkolakom składamy jeszcze raz wszystkiego najlepszego. Niech Wasze marzenia się spełniają !!!

Akademia Przedszkolaka - Tauron Arena

Relacjonuje: Dorota Urbańska

Za nami pierwsze zajęcia sportowe w Tauron Arenie w ramach Akademii Małego Przedszkolaka. Była spora dawka ruchu, poznaliśmy także zasady bezpiecznej zabawy. Jagódki zachwycone już czekają na kolejne zajęcia!

Jagódki to My 😉

Relacjonuje: Dorota Urbańska

Witajcie. To My. Jeszcze w czerwcu byliśmy Jeżykami a już od września duże z nas Jagódki. Mamy kolorową salę, nowe zabawki.   Każdego dnia czekamy z niecierpliwością na poranne zabawy w naszych kącikach na spacery nad Wisłę i wspólne zabawy na powietrzu. My się nigdy nie nudzimy u nas zawsze coś się dzieje.

NASZA SALA

Close Menu
×

Koszyk

Skip to content