WITAMY W GRUPIE SKRZATY

Poznajemy tajniki krwi dzięki tacie Moniki

Relacjonuje: Karolina Cieślak

Dzisiaj gościliśmy tatę Moniki, który jest lekarzem i dostarczył nam wiele ciekawych informacji i ciekawostek na temat krwi. Bardzo dziękujemy za tę wizytę i super atmosferę. Zapraszamy kolejnych rodziców.

"Skąd się biorą produkty ekologiczne"

Relacjonuje: Karolina Cieślak

Grupa Skrzatów miała przyjemność realizować ogólnopolski projekt “Skąd się biorą produkty ekologiczne” poprzez który dowiedzieliśmy się czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne oraz zwiększyliśmy wiedzę i świadomość o  nawykach higieniczno-zdrowotnych.

Cała Polska czyta dzieciom - Mama Szymona

Bardzo dziękujemy mamie Szymona za odwiedziny w naszej grupie i super atmosferę podczas czytania wierszy Jana Brzechwy. Zapraszamy kolejnych rodziców.

Cała Polska czyta dzieciom -mama Dorotki

Relacjonuje: Karolina Cieślak

Dziękujemy mamie Dorotki za odwiedziny oraz czytanie w ramach akcji ” Cała Polska czyta dzieciom.” Poznaliśmy nową ciekawą serię książek “8+2” Zapraszamy kolejnych rodziców.

TAURON ARENA

Relacjonuje: Karolina Cieślak

Już dawno nie było nas w Tauron Arena Kraków, tym bardziej cieszymy się z kolejnych zajęć. Dzisiaj królowała piłka nożna i rozegraliśmy kilka ciekawych meczy, już czekamy na następne zajęcia:)

Wizyta w SP nr 3

Relacjonuje: Karolina Cieślak

Wizyta w SP nr 3 W ubiegły czwartek Skrzaty miały przyjemność odwiedzić Szkołę Podstawowa nr 3 , gdzie braliśmy udział w pokazowej lekcji języka angielskiego, grach i zabawach ruchowych oraz obejrzeliśmy fantastyczne przedstawienie pt. “Jak smok zmienił jadłospis ” o tym jak Smok Wawelski znalazł żonę, która zgodziła się gotować mu jarskie potrawy.

Relacjonuje: Karolina Cieślak

Wspominamy Dzień Babci i Dziadka w grupie Skrzatów. Dzieci przedstawiły bajkę Czerwony Kapturek oraz zaprosiły swoich kochanych gości na słodki poczęstunek przygotowany dzięki pomocy rodziców.

Skrzaty i świąteczne pierniki

Relacjonuje: Karolina Cieślak

Skrzaty przygotowują świąteczne pierniki! Bardzo dziękujemy mamie Michała za odwiedziny i zorganizowanie warsztatów z dekorowania świątecznych pierniczków. Wszystkie dzieci miały świetną zabawę i słodki poczęstunek.

Relacjonuje: Karolina Cieślak

Dzień pluszowego Misia to okazja do zabawy ze swoimi ukochanymi przytulankami. Poznaliśmy historie pluszowego misia, przypomnieliśmy sobie wszystkie bajki, w których bohaterami są misie oraz zaprosiliśmy je do tańca. Na koniec czekał na nas “misiowy” poczęstunek oraz pamiątkowe odznaki.

Odwiedziny babci Szymka u Skrzatów

Relacjonuje: Karolina Cieślak

Dzięki babci Szymona mogliśmy dowiedzieć się dużo na temat zagranicznych podróży, biletów lotniczych oraz ruchu na lotniskach. Otrzymaliśmy również świetne gadżety z różnych linii lotniczych. Dziękujemy i zapraszamy innych rodziców a także babcie i dziadków .

Skrzaty   poznają pierwsze  literki i cyferki

Relacjonuje: Alicja Kawa

Skrzaty poznały już pierwsze literki: A, O i  I. Wiemy , że rozróżniamy pośród liter samogłoski i spółgłoski. Znamy piosenki i zagadki o tych  literkach. Szczególnie jednak  spodobał nam się wiersz “Abecadło”  i zabawy z nim związane.

Próbujemy także dzielić słowa na sylaby i głoski, z czasem wychodzi nam to coraz lepiej. Musimy tylko więcej poćwiczyć – jesteśmy na dobrej drodze!

"Kolorowa jesień "- spotkanie w bibliotece nr 4

Relacjonuje: Alicja Kawa

Skrzaty uczestniczyły w zajęciach”Kolorowa jesień”, które odbyły się w
bibliotece nr 4. Pani Ewa opowiedziała nam wiele ciekawostek związanych z jesienią. Poleciła nam również literaturę przyrodniczą. Zaprezentowała
nam zbiory liści i owoców jesieni z pobliskich drzew.Rozwiązywaliśmy
także zagadki związane z jesienią.Dowiedzieliśmy się również , z jakich  książek warto korzystać w dłuuuuugie jesienne wieczory.

Teatralne spotkanie Skrzatów w bibliotece nr 7

Skrzaty zostały zaproszone na teatrzyk do biblioteki nr 7. Troszkę
byliśmy zaskoczeni gdy na scenie pojawił się Kubuś Puchatek i jego
przyjaciele. Pani wyjaśniła nam, że Pippi odwiedzi nas na kolejnym
spotkaniu. Dobrze się stało, ponieważ Kubuś poprawia nam humor za każdym
razem.Zaprosił nas do wspólnych zabaw ze swoimi przyjaciółmi. Po raz
kolejny przypomniał nam, ze przyjaciół mieć to ważna rzecz!

Skrzaty w Ogrodzie Doświadczeń

Relacjonuje: Karolina Cieślak

Specjalnie dla naszej grupy do Krakowa zawitała piękna pogoda, dzięki temu Skrzaty mogły zwiedzić wystawę w Ogrodzie Doświadczeń. Wzięliśmy także udział w zajęciach edukacyjnych “Dziecinnie proste eksperymenty” z wykorzystaniem balonów i nie tylko. W planach ponowienie doświadczeń w domu.

TAURON ARENA

Relacjonuje: Karolina Cieślak

Kolejne zajęcia gimnastyczne w Tauron Arena Kraków za nami. Każdorazowo to świetna zabawa i nauka zdrowej rywalizacji.

Osiedlowa Biblioteka Publiczna

W ostatnim tygodniu nasze Panie zorganizowały nam spotkanie w Osiedlowej Bibliotece Publicznej nr 7. Tam przywitała Nas Pani Agnieszka. Słuchaliśmy ciekawego opowiadania o przygodach zwierzątek w lesie i o tym co to jest przyjaźń. Oglądaliśmy również różne regały pełne książek. To było cenne spotkanie i już czekamy na kolejne spotkania z literaturą dziecięcą.

Relacjonuje:Karolina Cieślak

“Historia małej kropki”, która mogła być kim tylko chciała była inspiracją dla dzieci do twórczej pracy podczas Międzynarodowego Dnia Kropki. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że i każdy może być kim tylko chce, jeśli tylko uwierzy w siebie!

AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA - TAURON ARENA

Relacjonuje: Karolina Cieślak

Pierwsze zajęcia w ramach Akademii Przedszkolaka w Tauron Arena Kraków za nami. Wszyscy zadowoleni z powrotu do sportowej rywalizacji i już czekamy na to, co przygotują nam trenerzy podczas kolejnych

NASZA SALA